Dne 13.9. 2019 v 16:10 vyhlásil KOPIS Zlín naší jednotce požární poplach. Dle prvotních informací se mělo jednat o požár lesa ve Lhotě u Vsetína. Ze základny na místo události postupně vyrazila CAS K25 - L101, terénní čtyřkolka, CAS 32 - Tatra 148 a DA - Ford Transit. Po příjezdu na místo události bylo poradou s velitelem zásahu zjištěno, že se jedná o rozhořené pálení. Až k místu události se dostala pouze cisterna místních dobrovolných hasičů a terénní speciál jednotky HZS Vsetín. Naše čtyřkolka k místu události dovážela další materiál a hasiče, zatímco naše cisterny doplňovaly vodou cisternu místní jednotky. Po likvidaci požáru byla naše jednotka odeslána zpět na svou základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Vsetín, JSDH Lhota u Vsetína, JSDH Jablůnka, JSDH Vsetín - Město a JSDH Halenkov