Dne 18.2. 2019 byl naší jednotce v 17:25 vyhlášen poplach pomocí sirény a SMS zpráv. Dle prvotních informací jsme byli vysláni se čtyřkolkou ke snesení pacienta v obci Hošťálková. Ze základny na místo události vyrazili dva členové se čtyřkolkou vybavenou přívěsným vozíkem a vybavením pro poskytnutí první pomoci. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se v lokalitě pohřešuje běžkař. Po cca 30ti minutách se jej osádce čtyřkolky podařilo najít. Prvotním vyšetřením raněného bylo zjištěno, že mělo dojít k jeho pádu, kdy si následně stěžoval na bolest nohy. Hasiči mu přiložili krční límec, nohu zafixovali vakuovou dlahou a následně jej uložili do vakuové matrace. Poté co byl raněnému zajištěn tepelný komfort, byl naložen na vozík a svezen k hlavní silnici, kde si jej měla převzít záchranná služba. Následně jsme zjistili, že se jedná o taktické prověřovací cvičení hasičů z Hošťálkové, to kterého nás zapojili. Následně se naši hasiči vrátili zpět na základnu.

Během jízdy čtyřkolky k události byl naší jednotce v 17:36 vyhlášen další poplach. Dle prvotních informací z KOPIS Zlín jsme byli vysláni s DA Ford Transit k požáru zemědělského objektu v obci Hošťálková, kde bylo potřeba využití AED. Ze základny na místo události vyrazila naše jednotka v počtu 1+3. Po příjezdu na místo události již zde zasahovala místní jednotka. Během prvotního průzkumu jsme zjistili, že se jedná o taktické prověřovací cvičení hasičů z Hošťálkové. Následně jsme se tedy zapojili do poskytování první pomoci ,,raněným" a to i s využitím AED. Po ukončení cvičení jsme se vrátili zpět na svou základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Hošťálková a JSDH Jablůnka