Dne 5.4. 2019 se obcí Jablůnka v 11:02 opět rozezvučel zvuk sirén vyhlašujících naší jednotce požární poplach. Dle prvotních informací z KOPIS Zlín se mělo jednat o požár lesního porostu v obci Růžďka. Ze základny na místo události vyrazila CAS K25 - L101 a CAS 32 - T148. Po příjezdu naší jednotky na místo události jako první byl prvotním průzkumem potvrzen požár lesního porostu, který se vlivem silného větru rychle šířil. Naši hasiči okamžitě provedli natažení jednoho proudu ,,C" a dvou proudů ,,D". Některé hasební práce musely být provedeny za použití dýchací techniky. Naše CAS 32 prováděla dopňování vody do cisterny HZS Valašské Meziříčí a CAS K25 prováděla kyvadlovou dopravu vody od místní hasičské zbrojnice. Po částečné likvidaci požáru rozhodl velitel zásahu, že se ostatní jednotky vrátí zpět na své základny a na místě zůstala pouze naše jednotka, která prováděla dohled nad požářištěm a dohašování skrytých ohnisek hoření. Velitel zásahu si poté pomocí KOPIS Zlín povolal na místo události z naší základny DA - Ford Transit na vystřídání zasahujících hasičů a čtyřkolku s jejíž pomocí jsme prováděli svážení a sběr použitého materiálu z těžko dostupného terénu. V cca 18:00 dorazil na místo majitel, kterému naši hasiči předali požářiště a následně se vrátili zpět na svou základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Jablůnka, HZS Valašské Meziříčí, JSDH Růžďka, JSDH Vsetín - Město, JSDH Valašská Bystřice, JSDH Bystřička a PČR OO Jablůnka