Dne 27.3. 2019 se obcí Jablůnka ve 13:12 rozezněl zvuk sirén vyhlašujících naší jednotce požární poplach. Dle prvotních informací se mělo jednat o požár louky v obci Ratiboř. Dle příkazu k jízdě ze základny na místo události vyrazila CAS 32 - T148 a po domluvě s KOPIS Zlín i CAS K25 - L101. V době našeho příjezdu na místo události již zde zasahovala místní jednotka. Provedeným průzkumem bylo zjištěno, že došlo k požáru trávy o rozloze cca 20x50m, který již měla místní jednotka lokalizována. Naši hasiči dle příkazů velitele zásahu prováděli doplňování vody z CAS 32 do cisterny JSDH Ratiboř. Další naši členové prováděli řízení dopravy v místě zásahu. Po likvidaci požáru se naše jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Ratiboř, JSDH Jablůnka, HZS Vsetín a PČR OO Jablůnka