Obcí Jablůnka se dne 6.3. 2019 ve 23:25 rozezněly sirény vyhlašující požární poplach naší jednotce. Dle prvotních informací se mělo jednat o požár lesa mezi obcemi Rajnochovice a Podolí. Ze základny na místo události vyrazila dle příkazu k jízdě posádka s vozidlem CAS 32 - T148. Po příjezdu na místo události bylo provedeným průzkumem a poradou s velitelem zásahu zjištěno, že se jedná o požár lesní školky. Naši hasiči se okamžitě zapojili do hasebních prací pomocí vodního proudu od navijáku pro rychlý útok z naší cisterny. V průběhu hašení naše cisterna prováděla kyvadlovou dopravu vody. Přibližně 10 minut po půlnoci nechal velitel zásahu vyhlásit naší jednotce znovu požární poplach. Z naší základny byl ke stejnému zásahu povolán i náš dopravní automobil Ford Transit s plovoucím čerpadlem. Ze základny na místo tedy vyrazila další posádka hasičů s dopravním automobilem. Dle pokynů velitele tito hasiči zřídili v obci Mikulůvka čerpací stanoviště pro již zasahující jednotky. Po částečné likvidaci požáru byla naše jednotka odeslána zpět na svou základnu.

Na místě zasahovalo 22 jednotek hasičů s 27mi kusy techniky.