16.11. 2018 se poklidnou nocí Jablůnkou ve 23:52 rozezněl zvuk sirén, které vyhlašovaly požární poplach pro naší jednotku. Dle prvotních informací se mělo jednat o požár bytu ve výškové budově ve Vsetíně - Rokytnici. Ze základny k nahlášené události vyjelo požární družstvo s CAS K 25 - L101. Při příjezdu na místo události již zde zasahovaly jednotky ze Vsetína. Poradou s velitelem zásahu bylo zjištěno, že se jedná o požár bytu, který je v dané chvíli již lokalizovaný, avšak celá budova je silně zakouřena. Čtyři naši hasiči vybaveni v dýchací technice nejprve provedli otevření kouřové klapky, aby mohlo být provedeno řízené odvětrání zakouřených prostor pomocí přetlakového ventilátoru. Posléze naši hasiči prováděli kontrolu bytu po bytu a dle aktuální sitace rozhodovali o evakuaci obyvatel. Celkem bylo z budovy evakuováno 19 osob. Náš strojník před budovou zajišťoval deky pro evakuované osoby. Po celkovém odvětrání budovy byla naše jednotka odeslána zpět na svou základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Vsetín, JSDH Vsetín - Město, JSDH Jablůnka, HZS Valašské Meziříčí, JSDH Rokytnice, PČR a ZZS