Dne 31.10. 2017 vyhlásil KOPIS Zlín naší jednotce v 16:24 poplach. Naše jednotka byla vyslána k několika stromům, které hrozily pádem na ,,Ratibořském rozcestí". Na místo ze základny vyrazila CAS K25 - L101. Po příjezdu na místo události bylo provedeným průzkumem zjištěno, že došlo k vyvrácení dvou stromů, které zůstaly zavěšeny na třetím stromě. Jelikož hrozilo, že dojde k pádu stromů na frekventovanou silnici, rozhodl velitel zásahu o pokácení všech třech stromů. Na místo dorazila i jednotka z Hošťálkové a policisté z Jablůnky. Během zásahu hasičů policisté provedli úplné zastavení dopravy na silnici spojující Ratiboř, Jablůnku a Vsetín. Jednotky hasičů z Jablůnky a Hošťálkové pak společnými silami provedly pokácení všech tří stromů, jejich rozřezání, odklizení mimo vozovku a následné očištění vozovky. Poté byl provoz na silnici opět spuštěn a jednotky se vrátily zpět na své základny.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Jablůnka, JSDH Hošťálková, PČR OO Jablůnka