Dne 28.4. 2017 se v 5:44 našim hasičům rozezvučely telefony s poplachovými SMS zprávami. KOPIS Zlín naši jednotku vyslal k zaplavené silnici I/57 mezi Jablůnkou a Bystřičkou. Ze základny na místo události vyrazila CAS K25 - L101 následována DA - Mitsubishi Pajero. Po příjezdu na místo události bylo provedeným průzkumem zjištěno, že během prudkých dešťů došlo k ucpání kanálové vpusti u silnice, kdy následně voda zaplavila hlavní silnici. Naši hasiči okamžitě nasadili k odčerpání vody plovoucí a kalová čerpadla. Během čerpání vody jsme se také pokoušeli nalézt ucpanou kanálovou vpusť, kterou jsme po nalezení očistili, díky čemuž voda začala sama odtékat. V průběhu zásahu jsme společně s policisty prováděli řízení provozu na silnici. Po ukončení tohoto zásahu přeposlal operační důstojník naši jednotku k další události.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Jablůnka, PČR OO Jablůnka