Dne 31.3. 2017 se Jablůnkou v 6:10 rozezvučely sirény vyhlašující požární poplach. KOPIS Zlín vyslal naši jednotku k požáru autobusu v Jablůnce na autobusové zastávce ,,restaurace Na papírně". Jednotka na místo události vyrazila dle příkazu k jízdě s CAS K25 - L101. Po příjezdu na místo události bylo provedeným průzkumem zjištěno, že došlo k požáru brzd pravého předního kola autobusu, který řidič zlikvidoval sám pomocí dvou práškových hasících přístrojů, ještě před příjezdem naší jednotky. Po domluvě s velitelem jednotky HZS na místě zůstala naše jednotka a jednotka HZS se vrátila zpět na svou stanici. Naši hasiči prováděli dohled a postupně ochlazovali kolo pomocí vysokotlakého proudu vody z hasičské cisterny. Po dostatečném zchladnutí kola a brzd jsme s naší cisternou doprovodili autobus až do garáží dopravce na Vsetín. Následně byl zásah ukončen a naše jednotka se vrátila zpět na svou základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Jablůnka, HZS Vsetín, PČR OO Jablůnka