Sotva se dne 4.9. 2016 naši hasiči stihli vrátit z požáru v Ratiboři a dát techniku do provozuschopnosti už volal operační důstojník veliteli naší jednotky s žádostí o další výjezd. V 10:52 byl naší jednotce vyhlášen poplach. Následně vyrazilo požární družstvo s CAS K25 - L101 zpět na místo předchozí události v Ratiboři. Po příjezdu na místo bylo provedeným průzkumem zjištěno, že po uhašení požáru se začaly na místo slétat zpět včely z požárem zničených včelínů a jelikož již nemohly najít svůj původní domov, začaly ohrožovat vyšetřovatele požárů a místní hasiče, kteří prováděli dohled nad požářištěm. Po poradě s majitelem bylo rozhodnuto o likvidaci včel. Hasiči nejprve pomocí vysavače na nebezpečný hmyz a následně pomocí nástrah a insekticidního prášku provedli likvidaci co největšího množství včel. Následně byl zásah pro naši jednotku ukončen a vrátili jsme se zpět na svou základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Ratiboř, PČR OO Jablůnka, vyšetřovatel požárů HZS Valašské Meziříčí a JSDH Jablůnka