Dne 18.3. 2016 se obcí Jablůnka v 11:50 rozezvučely sirén vyhlašující požární poplach. Naše jednotka byla dle příkazu k jízdě vyslána s CAS K25 - L101 k požáru lesního porostu v obci Hovězí. Po dojezdu našich členů do hasičské zbrojnice, kontaktoval velitel naší jednotky KOPIS Zlín a po jejich následné domluvě k události vyjela CAS 32 - T148 a DA - Mitsubishi Pajero. Při příjezdu naší jednotky nedaleko místa události, již zde zasahovaly dříve vyslané jednotky, a zároveň byl potvrzen požár lesního porostu o rozloze cca 100x400m, který se nacházel ve velmi těžce dostupném terénu. Na místě byl vyhlášen 2. stupeň poplachu. Po poradě s velitelem zásahu se většina našich hasičů vybavila ženijním nářadím a šli se zapojit do hasebních prací a naše cisterna byla odeslána na místo, kde probíhalo plnění bambi vaku policejního vrtulníku. Po likvidaci požáru přibližně v 14:20 byla na místě pro dohled nad požářištěm ponechána naše jednotka a jednotka hasičů z Hovězí a ostatní jednotky byly odeslány zpět na své základny. Během dohledu nad požářištěm jsme provedli ještě jeho opětovné prolití a cca v 17:30 jsme odjeli zpět na svou základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Vsetín, JSDH Hovězí, JSDH Halenkov, JSDH Nový Hrozenkov, JSDH Valašská Polanka, JSDH Karolinka, JSDH Jablůnka, JSDH Vsetín - Město, JSDH Ústí u Vsetína, JSDH Jasenka, Velící důstojník HZS Zlín

Video z jízdy CAS 32 - T148 k zásahu

Video z příjezdu CAS 32 - T148 na místo události