Dne 12.9. 2015 se v 9:01 rozezvučely členům naší výjezdové jednotky telefony s poplachovými SMS zprávami. KOPIS Zlín vyslal naši jednotku k likvidaci nebezpečného hmyzu v Jablůnce. Ze základny na místo události dle příkazu k jízdě vyjíždí CAS K25 - L101. Po příjezdu na místo události a provedení průzkumu bylo zjištěno, že v komíně rodinného domu se nachází sršní hnízdo. Jelikož hnízdo nebylo přístupné tak, abychom jej mohli zlikvidovat vysavačem na bodavý hmyz, bylo velitelem zásahu rozhodnuto o použití insekticidního prášku. Ke komínu byl následně přistaven nastavovací žebřík. Hasič jištěn lanem vylezl až ke komínu a hnízdo vysypal insekticidním práškem. Následně byl zásah ukončen a naše jednotka se vrátila zpět na svou základnu.

Na místě zasahovala jednotka JSDH Jablůnka

Fotografie z místa zásahu