Dne 2.10. 2015 ve 21:52 rozezvučel noční Jablůnku zvuk sirén, vyhlašující požární poplach. Naše jednotka byla vyslána k údajnému požáru nemocnice na Vsetíně. Ze základny na místo vyjela CAS K25 - L101 následována CAS 32 - T148. Dle informací z KOPIS Zlín se měl ve 2. patře jedné z budov nacházet kouř. Po příjezdu na místo události a poradě s velitelem zásahu se naši hasiči vybavili dýchací technikou a pomáhali s roztahováním hadic z hadicových košů až do 4. patra budovy. Jelikož nebyl nikde zpozorován požár, ale byl cítit kouř, rozhodl velitel zásahu o prohledání celé budovy místnost po místnosti, aby byl nalezen jeho zdroj. Hasiči se tak následně rozdělili do skupin a prohledávali všechny místnosti, včetně operačních, či porodních sálů. U dvěří, které byly uzamčeny a nebyly k nim náhradní klíče, rozhodl velitel zásahu o jejich násilném otevření. Po cca hodině průzkumu byla v jednom z pokojů ve druhém patře nalezena telefonní ústředna, která při kontrole termokamerou vykazovala vysoké teploty. Po jejím otevření bylo zjištěno, že došlo k zahoření trafa, bez dalšího plamenného hoření. Po tomto zjištění, bylo upřesněno, že kouř se do dalších pater dostal pomocí otevřených oken, a proto byl cítit i mimo tuto místnost. Velitel zásahu následně ústřednu nechal odpojit od elektrického proudu a jednotky byly postupně odesílány zpět na své základny.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Vsetín, JSDH Vsetín - Město, JSDH Jablůnka, PČR Vsetín