Dne 9.11. 2015 byl naší jednotce ve 21:38 pomocí SMS zpráv a sirény vyhlášen poplach. Naše jednotka byla vyslána k záchraně koně, který majitelce propadnul do žumpy. Naše jednotka na místo vyjela s CAS K25 - L101 následována s DA - Mitsubishi Pajero. Po příjezdu na místo události a provedení průzkumu bylo potvrzeno propadnutí koně do žumpy, a to až po přední nohy. Součastně s naší jednotkou byla na místo vyslána také jednotka HZS Vsetín a vyprošťovací automobil ze stanice HZS V Otrokovicích. Na místo události ze Zlína také vyjel velící důstojník směny. Na místo zásahu se dostavila veterinářka, která koni podala uklidňující injekci. Naše jednotka se následně rozdělila na několik částí, kdy jedna z nich čekala s DA - Mitsubishi Pajero u hlavní silnice, aby mohla navigovat velícího důstojníka a vyprošťovací automobil přesně k místu zásahu. Další části naší jednotky se podílely na přípravě místa zásahu pro příjezd vyprošťovacího automobilu. Jelikož přístupová cesta k místu, kde byl kůň uvízlý, byla pro vyprošťovací automobil nepoužitelná, bylo po poradě s majitelkou rozhodnuto o vytvoření náhradní přístupové trasy. Hasiči tak pomocí rozbrušovací pily uřezali část oplocení, zároveň pomocí motorové pily provedli ořezání několika stromů a také provedli nasvětlení místa zásahu osvětlovacím balónem z výbavy jednotky HZS. Z důvodu příjezdu novinářů bylo místo zásahu vytyčeno páskou označující zákaz vstupu a několik hasičů hlídalo jeho dodržování. Po příjezdu vyprošťovacího automobilu, a jeho ustavení byl kůň uchycen do popruhů a následně vytažen ven. Po vyproštění byl kůň předán do péče majitelky a veterinářky. Následně se všechny jednotky vrátily zpět na své základny.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Jablůnka, HZS Vsetín, Velící důstojník směny (Zlín), HZS Otrokovice

Fotografie z místa události