Září

25. Dne 17.9. 2013 se obcí Jablůnka rozezněl zvuk sirén. Naší jednotce byl vyhlášen požární poplach. Dle informací z KOPIS Zlín byl spatřen dým ve Vsetíně u ulice Mostecká. Naše jednotka dle příkazu k jízdě vyjela ze základny s CAS 32 - T148 posílena o DA - Mitsubishi Pajero. Cestou však byla naše jednotka odvolána zpět na svou základnu, jelikož bylo zjištěno, že se jedná o planý poplach.

Video z jízdy CAS 32 - T148 k místu události

 

24. Dne 13.9. 2013 nám byl v 20:42 vyhlášen požární poplach. Dle informací z KOPIS Zlín se mělo jednat o požár elektroinstalace osobního automobilu ve Vsetíně - Potůčkách. Naše jednotka vyjela do pěti minut ze základny s CAS K25 - L101. Po příjezdu na místo události zde již zasahovala jednotka HZS. Po domluvě s velitelem zásahu se naše jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Vsetín, JSDH Jablůnka, JSDH Vsetín - Město

Video z jízdy CAS K25 - L101 k místu zásahu

 

23. Dne 5.9. 2013 si cestou z práce všim jeden člen naší výjezdové jednotky rozhořívajícího se ohniště, na kterém se přes den pálilo klestí. Okamžitě tuto událost oznámil veliteli jednotky, se kterým se domluvil, že tato událost bude oznámena na KOPIS Zlín. Tak se i stalo. Ve 20:01 nám pomocí SMS zpráv vyklásil KOPIS Zlín požární poplach.  Jednotka mezitím již byla připravena a tak ihnet k události vyjela s CAS K25 - L101. Po příjezdu na místo události velitel zásahu rozhodl o použití vysokotlakého proudu na uhašení ohniště. Po uhašení a důkladném prolití ohniště se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

    Při tomto výjezdu byl poprvé v akci nasažen náš nový tablet, který bude pro naši jednotku sloužit jako prodloužená ruka KOPISu. Budou nám na něj chodit rozšířené příkazy k jízdě, ve kterých se dozvíme například ohlašovatele, GPS souřadnice, vyslané jednotky a spoustu dalších užitečných informací. GPS souřadnice se automaticky převádí do GPS navigace a máme tak informace o nejrychlejší a nejkratší cestě k místu události.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Jablůnka