Prosinec

32. Dne 26.12. 2013 jsme byli v odpoledních hodinách požádáni starostou obce o odstranění nebezpečně nakloněného stromu nad místní komunikací v naší obci. Po konzultaci s velitelem jednotky a KOPIS Zlín byl naší jednotce vyhlášen poplach bez rozesílání SMS. Po příjezdu na místo jsme provedli rozřezání stromu pomocí motorové pily a následně i uklizení vozovky. Následně se po necelé hodině naše jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Jablůnka

31. Dne 25.12. 2013 se v 10:47 opet rozezněl zvuk hasičských sirén. Naše jednotka byla odeslána do Valašského Meziříčí - Krásno nad Bečvou k technické pomoci. Ze základny na místo události vyrazila CAS K25 - L101 následována DA - Mitsubishi Pajero. Po příjezdu na místo události zde již zasahovaly jednotky HZS Valašské Meziříčí a JSDH Poličná. Po nahlášení se veliteli zásahu jsme zjistili, že došlo k odtržení plechů na střeše výškové budovy vlivem silného větru. Náš hasič společně s hasičem z Poličné provedli pomocí výškové techniky od HZS připevnění části plechů pomocí hřebíků. Mezitím jednotka HZS odjela k další události. Následně po domluvě s velitelem z Poličné se naše jednotka vrátila zpět na svou základnu z důvodu dostatečného počtu hasičů na místě. JSDH Poličná pokračovala v upevňovacích pracích plechů.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Valašské Meziříčí, JSDH Poličná, JSDH Jablůnka

30. Dne 24.12. 2013 se ve 20:02 tichou Vánoční nocí rozezněl zvuk sirén a houkajících požárních automobilů. Naší jednotce byl vyhlášen požární poplach. Dle informací z KOPIS Zlín se mělo jednat o požár udírny v Pržně. Ze základny na místo události vyjela dle příkazu k jízdě CAS K25 - L101. Po příjezdu naší jednotky na místo a provedení průzkumu byl zjištěn požár plastového kompostéru, který byl způsoben vysypáním žhavého popelu dovnitř a následným rozfoukáním silným větrem. Při průzkumu bylo dále zjištěno, že majitelé již hasili požár kýbly s vodou. Naše jednotka provedla rozhrabání zbytků a následné důkladné prolití vodou. Po konečném průzkumu se všechny jednotky vrátily zpět na své základny.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Jablůnka, HZS Vsetín, JSDH Pržno

29. Dne 16.12. 2013 byl naší jednotce ve 13:17 vyhlášen požární poplach. Dle informací z KOPIS Zlín se mělo jednat o požár verandy v nízké budově na Vsetíně - Horní Jasence. Ze základny na místo vyrazila dle příkazu k jízdě CAS K25 - L101. Po příjezdu na místo události a domluvě s VZ byla jednotka ponechána v záloze na místě a následně byla odeslána zpět na svou základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Vsetín, JSDH Jablůnka, JSDH Vsetín - město, JSDH Jasenka

Video z jízdy CAS K25 - L101 k místu zásahu