Červenec

20. Dne 31.7. 2013 byl naší jednotce v 19:49 vyhlášen požární poplach. Dle informací z KOPIS Zlín se mělo jednat o požár elektrorozvaděčů v nízké budově na Vsetíně - Poschlé. Ze základny na místo ihned vyjela CAS K25 - L101 a v záloze na základně zůstala připravena posádka CAS 32 - T148. Jednotka však byla odvolána ještě než vyjela z obce Jablůnka. Dle našich informací se mělo jednat o požár trafostanice, který byl uhašen ještě před příjezdem prvních jednotek.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Vsetín, JSDH Jablůnka, JSDH Vsetín - Město

19. Dne 16.7. 2013 ve 20:29 se obcí Jablůnka opět rozezvučel zvuk sirén. Naše jednotka byla vyslána na pomoc při pátrání po pohřešované osobě ve Vsetíně - Horní Jasence. Jednotka vyrazila ze základny s CAS K25 - L101 a DA - Mitsubishi Pajero. Po příjezdu na místo události a poradě zasahujících jednotek s velitelem zásahu bylo upřesněno, že se jedná o staršího muže, který měl nastoupit k nástupu trestu. Po poradě všech jednotek byly utvořeny rojnice, které prohledávaly složitý a kopcovitý terén. Přibližně po dvou hodinách velitel zásahu pátrání ukončil s negativním výsledkem a jednotky byly odeslány zpět na své základny.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Vsetín, JSDH Vsetín - Město, JSDH Jasenka, JSDH Jablůnka, PČR, psovod PČR

Video z pátrání

18. Dne 15.7. 2013 ve 20:15 vyhlásil operační důstojník KOPIS Zlín naší jednotce poplach pomocí SMS. Byli jsme vysláni k likvidaci sršňů v Jablůnce. Jednotka vyjela dle příkazu k jízdě s CAS K25 - L101. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem potvrzeno, že se jedná o sršně a velitel zásahu rozhodl o použití insekticidního prášku. Hasiči v ochranných oblecích a kuklách proti nebezpečnému hmyzu vystoupili k hnízdu za pomocí nastavovacího žebříku a hnízdo zasypali. Tento prášek způsobí úplné vyhynutí kolonie a nikomu pak dále nebude hrozit žádné nebezpečí. Jednotka se následně vrátila zpět na svou základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Jablůnka

17. Dne 14.7. 2013 se v 15:55 obcí Jablůnka rozezněl zvuk sirén. Naší jednotce byl vyhlášen požární poplach. Dle informací z KOPIS Zlín měla vyjet naše CAS 32 - T148 k blíže neurčenému kouři z lesa ve směru na Bystřičku v lokalitě zvané ,,U Křížků". V tuto dobu se naše CAS K25 - L101 nacházela na kondiční jízdě v Ratiboři, odkud toto vozidlo okamžitě vyrazilo k nahlášené události. Mezitím se zbylí členové výjezdové jednotky shromáždili v hasičské zbrojnici, kde byli s CAS 32 - T148 i DA - Mitsubishi Pajero nachystáni v záloze a připraveni okamžitě vyjet na pomoc. Posádka CAS K25 se během jízdy ustrojila do zásahových kompletů, které měli členové jako vždy sebou. Po upřesnění místa události od hlídky PČR jsme po příjezdu provedli průzkum, kterým byl zjištěn požár dvou pneumatik. Tento požár se podařilo jednotce bleskově zlikvidovat pomocí vysokotlakého proudu. Následně jsme se mohli vrátit zpět na základnu. Během zásahu na místo dorazila i jednotka HZS Vsetín, která po žjištění o co se jedná odjela zpět na svou stanici.

Na místě zasahovaly jednotky: JSDH Jablůnka, HZS Vsetín, PČR OO Jablůnka

Video z jízdy CAS K25 - L101 k zásahu

16. Dne 11.7. 2013 v 00:58 noční klid obce Jablůnka rozezněl zvuk sirény. Naší jednotce byl vyhlášen požární poplach. Dle příkazu z KOPIS Zlín se mělo jednat o požár průmyslového objektu ve Valašském Meziříčí. K místu události vyjela CAS 32 - T148 následována DA - Mitsubishi Pajero. Po příjezdu na místo události zde již Zasahovaly místní jednotky a Naše jednotka byla po domluvě s velitelem zásahu následně odeslána zpět na základnu z důvodu, dostatku sil a prostředků.

Zasahující jednotky: HZS Valašské Meziříčí, JSDH Poločná, JSDH Jablůnka

Video z jízdy CAS 32 - T148 k zásahu