Březen

6. Dne 28.3. 2013 se ve 14:26 obcí Jablůnka opět rozezvučel zvuk sirén a houkajících cisteren. Byli jsme vysláni s CAS 32 - T148 k požáru lisu ve firmě v obci Hošťálková, ze základny jsme tedy s touto cisternou vyrazili a po příjezdu na místo události jsme zjistili, že požár již byl lokalizován a zlikvidován místní jednotkou dobrovolných hasičů. Naše DA - Mitsubishi Pajero se již připravovalo k výjezdu, ale byli jsme ponecháni operačním důstojníkem na základně, z důvodu již proběhlé likvidace požáru. CAS 32 - T148 se tedy chvíli po příjezdu na místo události vrátila zpět na svou základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: SDH Hošťálková, HZS Vsetín, SDH Jablůnka

Video jízdy CAS 32 - T148 k místu události

5. Po téměř čtyřiceti dvou dnech od posledního výjezdu jsme byli vzbuzeni zvuky sirény dne 16.3. 2013 v 00:03 hodin. Byli sme vysláni s CAS K25 - L101 k požáru nízké budovy do obce Bystřička. Naše jednotka dorazila na místo události součastně s jednotkou HZS Valašské Meziříčí. Již při příjezdu na místo jsme viděli bílý kouř valící se z oken rodinného domu. Po příjezdu hasiči okamžitě vyrazili na průzkum, kterým byl zjištěn požár v konstrukci nad krbem. Naše jednotka ihned provedla natažení jednoho proudu vysokotlaké vody a jednoho útočného proudu C z naší CAS. Dále nám velitel zásahu přikázal nalézt a poté vypnout hlavní přívod elektrického proudu. K nalezení skrytých ohnisek hoření uvnitř konstrukcí jsme používali termokameru jednotky HZS a náš bezdotykový ruční laserový teploměr. Po odhalení ohnisek hoření museli naši hasiči pomocí bourací a ruční sekery provést odkrytí sádrokartonových konstrukcí, aby mohli provést účiný hasební zásah. Během likvidace požáru na místo dorazil vyšetřovatel HZS, který zahájil úkony ke zjišťování příčiny požáru, která je dále v šetření. Po celkové likvidaci požáru se naše jednotka vrátila zpět na svou základnu. Na místě zůstala na dohled nad požářištěm jednotka místních hasičů z Bystřičky, která měla návrat na svou základnu přibližně kolem čtvrté hodiny ranní.

Na místě zasahovaly jednotky: SDH Jablůnka, HZS Valašské Meziříčí, SDH Bystřička, Policie ČR - OO Jablůnka

Video jízdy CAS K25 - L101 k zásahu