Statistika výjezdové činnosti jednotky za rok 2013

 

    Jednotka byla povolána k 32 mimořádným událostem za rok, z toho 5-krát zasahovala v obci Jablůnka, kde se jednalo především o požáry po pálení klestu a technické pomoci, kde škody na majetku byli minimální.

    Přesně u poloviny výjezdů (16. událostí) jednotka nezasahovala a to z důvodů, že se jednalo buď o planý poplach - jednotka byla odvolána cestou za jízdy nebo po příjezdu na místo události bylo rozhodnuto velitelem zásahu, že pro dostatečný počet sil a prostředků bude jednotka vrácena zpět na svou základnu. Nicméně i pokud jednotka nezasahuje, musíme i tyto výjezdy počítat jako událost.(vyhlášen poplach atd.)

    Během roku jsme byli přivoláni ke dvěma požárům, kde zasahovalo více jak pět jednotek a byl vyhlášen větší než první stupeň poplachu. Byl to požár skladu elektroniky ve Zlíně, kde byl vyhlášen tzv. zvláštní stupeň poplachu a požár lesa na rozhraní katastru obce Pržno, kde zasahovalo sedm jednotek a byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu.

    V pracovní dobu (po-pá od 05:00 -16:00) jsme byli povoláni ke 12-ti případům, zbylých 20. událostí bylo v ostatní dobu.

    V nočních hodinách jsme zasahovali u požárů pouze dvakrát. První zásah byl při požáru skladu elektroniky ve Zlíně, kde jsme hasili celou noc a druhý byl v obci Bystřička, kde se podařilo rychlým zásahem zachránit majetek ve výši několika miliónů.

    U různých mimořádných událostí jsme se minimálně třikrát potkali se sbory dobrovolných hasičů Vsetína, Poličné, Pržna, Hošťálkové. S profesionálními hasiči jsme se nejčastěji potkali se směnou "B" ze stanice Vsetín a to u devíti zásahů.

    Průměrná účast členů výjezdové jednotky u všech zásahů vychází na 6 hasičů na jeden zásah a průměrný čas výjezdu  k mimořádné události vychází na pět minut.

    Podle sloužících směn JSDH Jablůnka byl vyhlášen poplach družstvu A – 16x, družstvu B – 12x a družstvu C - 4x.

    Na začátku roku 2013 se podařilo zaměstnat velitele jednotky u obecního úřadu Jablůnka jako hasiče z povolání. Bylo to z důvodu navýšení počtu výjezdů v pracovní dobu, v letech 2011 a 2012. V roce 2013 tak zasahoval v pracovní dobu velitel jednotky jako hasič z povolání v šesti případech.

    K mimořádným událostem jsme najeli ze zásahovými vozy neuvěřitelných 425. kilometrů, z toho Karosa 217 km, Tatra 92 km a Pajero 116 km. Jedná se pouze o kilometry k místu zásahu.

    Při zásazích byla zničena jedna hadice „B“, dvě hadice „C“ a čtyři hadice „D“. Také byl rozbit jeden rozdělovač a dva přejezdové můstky na hadice.

 

10 NEJ ROKU 2013

Za NEJ roku 2013 u kterého naše jednotka zasahovala je bezesporu požár skladu elektroniky ve Zlíně a to hned z několika důvodů.

§  NEJvětší škoda při požáru – škoda odhadnuta na cca 210 000 000 Kč

§  NEJvětší počet jednotek u zásahu – zasahovalo více jak 40. jednotek

§  NEJvíce času u zásahu – jednotka zasahovala 16. hodin

§  NEJvětší vzdálenost – 40. km k místu události

 

 

Ostatní NEJ roku 2013

 

§  NEJkratší vzdálenost urazila naše jednotka při požáru kompostéru do obce Pržno, jednalo se cca o 650 metrů

§  NEJčastěji byl vyhlášen poplach v odpoledních hodinách a to v dvaadvaceti případech

§  NEJvíce členů JPO II se zúčastnilo pátrání po pohřešované osobě na Horní Jasénce, bylo nás jedenáct

§  NEJvíce krát v jeden den jsme měli výjezd dvakrát, jednalo se o pátek 10. května

§  NEJkratší čas výjezdu byl 2. minuty a to hned ve čtyřech případech

§  NEJdelší čas výjezdu byl 8. minut, jednalo se o dva zásahy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Počet zásahů jednotlivých členů JPO II Jablůnka

celkem 32. zásahů za celý rok

 

Také nesmíme zapomenout na ostatní členy SDH Jablůnka, kteří se aktivně účastnili několika výjezdů. Jsou to: Janírek M. – 15x, Zajíček J. – 11x, Mrlina R. mladší – 5x, Pagáčová E. – 5x a Hejcman A. – 2x.

 

 

Použití dýchací techniky v roce 2013

X - dýchací přístroj Saturn

X - dýchací přístroj MSA Auer

 

Počet výjezdů v jednotlivých měsících v letech 2011 - 2013

 

 

Všechna data jsou čerpána ze zpráv o zásahu a z knihy o činnosti JPO II Jablůnka