Žehnání nové hasičské techniky v Jablůnce

Sobota 27. dubna 2019 se v Jablůnce nesla ve svátečním duchu. V areálu hasičské zbrojnice probíhalo od 15 hodin žehnání nové hasičské techniky. Na místo se sešli a sjeli kromě místních hasičů a obyvatel Jablůnky i hasiči ze sborů z Bystřičky, Hošťálkové, Ratiboře, Hovězí a Vsetína - Města. Po příjezdu hostů a přivítání, se všichni přítomní hasiči ve slavnostních uniformách a zásahových oblecích nastoupili před vrata hasičské zbrojnice. Následně se vrata otevřela a vyjel z nich Dopravní automobil Ford Transit 4x4 s přívěsným vozíkem a Terénní čtyřkolka Gladiator X850 EPS s přívěsným vozíkem Forester X2. Hasiči se v průvodu přesunuli na výletiště za hasičskou zbrojnici, kde se úvodního slova ujal velitel jednotky František Minarčík, který přivítal všechny přítomné a zahájil slavnostní akt. Následně předal slovo strojníkovi Romanu Kheilovi, který představil všem přítomným novou techniku. Žehnání techniky a krátkou motlitbu provedl římskokatolický farář z Valašské Polanky pan Jiří Kučera. Poté byl slavnostní akt ukončen a všichni přítomní si mohli prohlédnout jak novou techniku, tak i další techniku, vybavení a zázemí Jablůneckých hasičů. Pro všechny přítomné bylo přichystáno něco dobrého z udírny a žízniví také nezůstali. V hasičské zbrojnici si mohli vyzkoušet oživování na resuscitačních figurínách a prohlédnout prezentační video jednotky a poděkování sponzorům Jablůneckých hasičů. Děkujeme všem zúčastněným, že se i přes nepříznivou předpověď počasí dostavili a hlavní poděkování patří vedení obce Jablůnka, Ministerstvu vnitra, Zlínskému kraji a všem sponzorům, kteří nám umožnili pořízení nové techniky.

Fotografie z akce

Video k nově pořízené technice