Gallet F1 XF - zápujčka

 
    Naše jednotka dostala v tomto týdnu zapůjčen jeden kus zbrusu nové zásahové přilby Gallet F1 XF. Tato přilba je novinkou firmy MSA/Auer na trhu, kdy na trh přišla na podzim loňského roku (2013). Tuto přilbu nám zapůjčila firma EUROFIRE z Valašských Klobouk, která na našem trhu zastupuje právě firmu MSA. Firma EUROFIRE podporuje dobrovolné hasiče v naší republice a proto jim nabízí odzkoušení například této přilby, se kterou se dobrovolní hasiči nemají pořádně jak seznámit a doslova si ji ošahat v praxi. Tato zápujčka pak může pozitivně ovlivnit další nákupy nového vybavení do jednotek, jelikož hasiči již pak přilbu znají a ví co od ní můžou očekávat. 
 
Nyní pár technických informací k samotné přilbě:
Gallet F1 XF
- Tato přilba byla vyvíjena několik let v úzké spolupráci s hasiči prakticky po celém světě, včetně hasičů z České Republiky

- Přilba má mnohočetné využití a to jak při hašení požárů v budovách, hašení požárů ve volném prostoru, technických zásazích a dopravních nehodách

- Přilba má velké množství volitelného příslušenství a to například:

    - Obličejový štít čirý nebo pozlacený

    - Čiré ochranné brýle

    - Zátylník pohliníkovaný, impregnovaný nomex, či holandský límec

    - Svítilnu integrovanou či externí

    - Volitelná barva, kdy máme na výběr bílou, žlutou, červenou, černou, fluorescenční žlutou,

fluorescenční oranžovou, šedou, modrou, zelenou nebo fotoluminiscenční

 

Přilbu budeme mít zapůjčenou do prvního ostrého výjezdu, kdy si ji tím pádem můžeme vyzkoušet v ,,akci". 

 

Zároveň jsme od firmy EUROFIRE získali darem 4 kusy ochraných obalů na láhve k dýchací technice, které budou tlakové láhve chránit jak před žárem, tak i před mechanickým poškozením.

 

Tímto bychom chtěli firmě EUROFIRE velice poděkovat a těšíme se na další spolupráci. O našich poznatcích z prvního odzkoušení samozřejmě přineseme.

 

Webová prezentace firmy EUROFIRE se zoprazí po kliknutí na obrázek s jejich logem