INDET podporuje jablůnecké hasiče

Dne 26. března 2013 přijal OÚ Jablůnka od firmy Indet Safety Systems, a. s. (ISS), finanční dar na nákup čtyř sad vzduchových dýchacích přístrojů. Přístroje budou sloužit výjezdové jednotce Sboru dobrovolných hasičů obce Jablůnka a umožní tak jednotce udělat velký krok kupředu. Dobré technické zázemí je pro nás velice potřebné a není třeba připomínat, že zvyšuje akceschopnost jednotky. Jsme rádi, že se nám daří technické vybavení udržovat v souladu s vývojem doby a díky darům, jako tomu od ISS, jej postupně inovovat.

Po několika konzultacích byly členy výjezdové jednotky vybrány přetlakové dýchací přístroje od firmy MSA AUER. Nahradí staré dýchací přístroje Saturn, které již nesplňují řadu požadavků, jak z hlediska technického, tak z hlediska komfortu pro zasahující hasiče.

Dýchací přístroj MSA AUER se skládá z nosiče, masky a tlakové ocelové láhve o obsahu 6,0litrů/300 bar. Maska je uchycena tzv. kandahárovým systémem přímo k přilbě zasahujícího hasiče. Prostřednictvím plicní automatiky dávkuje vzduch přímo do masky hasiče. Nosič přístroje je vyroben z odolného plastu, je vybaven držákem na tlakovou láhev a je opatřen systémem ramenních a bederních popruhů, kterými si hasič přichycuje přístroj k tělu. Na nosiči je také umístěn kontrolní manometr, vývod vzduchu pro druhého uživatele a píšťala s varovným signálem pro akustickou signalizaci zbývajícího nízkého obsahu vzduchu v tlakové láhvi.

V dnešní nelehké ekonomické situaci je velmi obtížné získat jakýkoliv sponzorský dar. O to více si vážíme finančního daru do firmy Indet Safety Systems a.s. Touto cestou chceme firmě ISS poděkovat za zakoupení čtyř sad izolovaných dýchacích přístrojů MSA AUER a doufáme i v další případnou podporu do budoucna.

Fotografie ze slavnostního předávání

Oficiální předání dýchacích přístrojů proběhlo na OÚ Jablůnka a zúčastnili se ho: z prava velitel jednotky JPO II Jablůnka Jaroslav Janírek, předseda představenstva ISS Susumu Tokutake, místostarosta Jablůnky Petr Kochwasser a zástupce velitele jednotky JPO II Jablůnka Otakar Rott