Dýchací přístroje MSA Auer - Dlouhá vyjednávání přináší ovoce

Jednání se sponzory o případném sponzorském daru je běh na dlouhou trať. Pokud Vám ale vyjdou sponzoři vstříc, tak si můžete koupit to, co nejvíce potřebujete. My jsme momentálně nejvíce potřebovali přetlakové dýchací přístroje a to hlavně z jednoho důvodu.

Během posledního půl roku jsme byli povoláni ke dvěma velkým zásahům, kde jsme potřebovali dýchací přístroje a nemohli jsme po vydýchání našich současných přístrojů Saturn v zásahu pokračovat. Pro naplnění lahví je k zásahu povolán speciální chemický vůz HZS, který plní láhve na tlak 30 MPa přímo na místě zásahu, ale tento chemický vůz bohužel není vybaven na naplnění lahví pro DP Saturn na tlak 20MPa (přesto, že většina jednotek sboru dobrovolných hasičů vlastní právě tyto přístroje).

Hlavně tento důvod nás utvrdil v tom, že musíme sehnat finance na zakoupení přetlakových dýchacích přístrojů na provozní tlak 30MPa.

Po přislíbení finančního daru od firmy Indet Safety Systems, a.s., který byl cílen na nákup přetlakových dýchacích přístrojů, jsme začali uvažovat, jakou značku vybereme a kolik kusů přístrojů bude vhodné zakoupit. Oslovili jsme kontakty, obdrželi jsme různé nabídky a vybrali jsme si přístroje MSA Auer od dodavatele  EuroFire spol. s.r.o., z Valašských Klobouk. Velitelé jednotky osobně firmu navštívili a vyzkoušeli si na „vlastní kůži“, jak se s přístrojem pracuje. Měli možnost zjistit v reálu, jak je to z hlediska komfortu, obsluhy atd.

Po přivezení jednoho testovacího kusu na naši stanici jsme narazili na menší problém - na stanicích HZS (Vsetín, Valašské Meziříčí) jsou „profíci“ vybaveni pouze na kontrolu a měření přístrojů značek Saturn a Drager. Museli jsme si proto zařídit speciální adaptér pro měření plicní automatiky od firmy MSA, zjistit jak to bude s revizemi a s pravidelnými kontrolami po vydýchání.

Nakonec jsme společně s vedoucím technikem chemické služby HZS Valašské Meziříčí - Martinem Pikou a chemikem na stanici HZS Vsetín - Pavlem Mosteckým, všechny problémy odstranili a přetlakové přístroje od firmy MSA AUER můžeme používat.

Fotografie ze zkoušení přístrojů přímo u dodavatele