Dotace z MAS Střední Vsetínsko
    Sbor dobrovolných hasičů Jablůnka tímto děkuje MAS Střední Vsetínsko za přidělení dotace z grantového programu financovaného z Fondu na podporu fungování neziskových organizací a místních iniciativ na území MAS Střední Vsetínsko. Dotace byla udělena v souvislosti s realizací projektu ,,Hasičská soutěž v požárním sportu".
Z tohoto grantu byl zakoupen skládací stan a židle, které budeme využívat při účastech na soutěžích v požárním sportu a na ostatních akcích spolupořádaných naším sborem.

Noční soutěž v požárním sportu na Bystřičce
    Dne 5.8. 2016 se naše družstvo mužů nad 35 let zúčastnilo noční soutěže v požárním sportu na Bystřičce. Zde se nám i přes nepřízeň počasí a kvalitní konkurenci podařilo utržit 1. místo v kategorii mužů nad 35 let! Našim pánům v nejlepších letech ještě jednou gratulujeme a přejeme hodně podobných úspěchů do dalších startů!!!

Obvodová soutěž Růžďka
    Dne 14.5. 2016 se náš sbor zúčastnil povinné obvodové soutěže v požárním sportu, která se tentokrát konala v Růžďce. Náš sbor zde reprezentovalo družstvo mužů nad 35 let. Z osmi družstev v naší kategorii jsme skončili na nádherném 2. místě s časem 23:73. Jsme rádi, že sezóna pro naše ,,muže v nejlepších letech" začíná tak pěkně a budeme se těšit na další úspěchy v této sezóně.

13. ročník soutěže ,,O nejlepší Jablůnecků jabkovicu, jabkovů buchtu a jabkový štrůdl"
    Dne 30.4. 2016 proběhl již třináctý ročník této soutěže, který se již klasicky konal na výletišti za hasičskou zbrojnicí v Jablůnce. Naši hasiči stejně jako každý rok patřili mezi pořádající složky. Součástí koštu byl již tradiční den otevřených dveří v naší hasičské zbrojnici. Akce se nám všem vyvedla, počasí nám také vyšlo a všichni pořadatelé byli spokojení.

Slavnostní otevření pumptracku a dopravního hřiště v Jablůnce
    Ve čtvrtek 7. dubna 2016 bylo oficiálně otevřeno dopravní hřiště a pumptrack na hřišti za Obecním úřadem v Jablůnce. Od rána si mohly děti z MŠ a ZŠ vyzkoušet jízdu na kole, šlapadle, na trojkolce nebo koloběžce. Odpoledne pokračoval program ukázkou techniky složek IZS. Děti a rodiče si mohli prohlédnout vybavení sanitky rychlé záchranné služby i automobilu policie. Členové naší výjezdové jednotky přistavili obě naše hasičské cisterny, které si mohli zájemci také prohlédnout. V dynamické ukázce jsme provedli zapěnění travnaté plochy.

Noc s Andersenem
    V pátek 1. dubna 2016 proběhla v naší knihovně celostátní akce nazvaná ,,Noc s Andersenem".
Stejně jako minulý rok, tak i letos se na této akci podílel náš Sbor dobrovolných hasičů. Členové výjezdové jednotky pomohli připravit knihovnu na příchod dětí. Dva naši hasiči spolu s paní Brinčekovou a paní Bulovou navíc zůstali s dětmi i přes noc. Letos se této akce zúčastnilo 28 dětí.
    Večerní povídání začalo rozhovorem s panem Andersenem (jehož úžasně ztvárnila paní Adriana Bulová), který dětem prozradil dětem mnoho zajímavého ze svého života a díla. Paní knihovnice Jana Brinčeková měla pro děti připravenou soutěž o Andersenových pohádkách. Poté děti mohly využít vybavení knihovny a číst si a hrát dle libosti. Večer jim byla promítnuta pohádka na dobrou noc a děti se pak mohly odebrat do říše spánku. Ráno děti společně posnídaly buchty, které jim připravily jejich maminky (jimž tímto děkujeme) a mohly již čekat na příchod svých rodičů.
Po odchodu všech dětí ještě naši hasiči pomohli dát knihovnu zpět do původního stavu.
    Z našeho pohledu se akce opět vydařila a už se velmi těšíme na příští rok.

Vzkaz od paní Brinčekové, který nám přišel na naše webové stránky a velmi nás potěšil:

,,I touto cestou chci vyjádřit poděkování hasičům za pomoc při organizaci Noci s Andersenem v jablůnecké knihovně. Manželům Martě a Radkovi Mrlinovi za celovečerní a celonoční pomoc, slečně Elišce Pagáčové, i těm, kteří nám pomohli knihovnu pro tento účel vystěhovat a na druhý den zase dát do původního stavu. Upřímné DĚKUJI! Jana Brinčeková"