Zrepasovat nebo nechat dožít??

Jak všichni jistě víte, vlastníme citernovou automobilovou stříkačku CAS 32 - TATRA 148. Historie naší Tatry začala v tehdejším detašovaném pracovišti HZS Zlínského kraje, které bylo zřízeno v Rožnově pod Radhoštěm. Po vzniku Jednotky zřizované městem Rožnov pod Radhoštěm se tato cisterna převedla této jednotce města a detašované pracoviště HZS bylo zrušeno. Dlouhá léta tedy Tatra sloužila Rožnovským hasičům. Poté ovšem koupili nový cisternový automobil a Tatra musela ,,jít pryč". Byla dána k prodeji a v tuto chvíli nastoupila naše obec, která tuto cisternu za již blíže neurčenou částku zakoupila. Na cisterně bylo následně provedeno několik úprav včetně namontování nového majáku a vytvoření zadního úložného prostoru. Od té doby věrně cisterna slouží naší jednotce. Nemůžeme si ji vynachválit díky vynikajícím jízdním vlastnostem v nepřístupném terénu, díky kterým se můžeme dostat skoro až k ohniskům, které jsou těžce dostupná. Další nezanedbatelnou výhodou je i to, že nádrž obsahuje 6000 litrů vody, kdy v nejbližším okolí mají cisternu se stejnou nebo větší nádrží až hasiči ve Valašské Polance a ve Valašském Meziříčí. Tím pádem jsme při lesních požárech doslova spásou pro ostatní jednotky, jelikož jim můžeme dovézt dostatečné množstí, při těchto zásazích tak potřebné vody.

Teď se ovšem již dostáváme k jádru problému. Tato cisterna má již za sebou hodně náročných zásahů a hlavně hodně odsloužených let, což se projevuje na jejím stavu. I přes velkou snahu našich strojníků tedy dochází ke korozi jak na nástavbě tak i podvozku. Bohužel ... peníze na repas nemáme ... nastává otázka: Co teď?? Zaplatí nám obec nebo kdokoliv jiný zrepasování takto potřebné cisterny nebo ji nechají dožít a používat až do poslední chvíle???

Zde naleznete fotografie aktuálního stavu naší cisterny