U prvního požáru 12.7. 2015 jsme zasahovat nemuseli. Avšak sotva se naši hasiči rozjeli domů na oběd byl nám ve 13:54 nahlášen další výjezd. KOPIS Zlín nás vyslal s CAS 32 - T148 na požár lesního porostu opět ve Vsetíně - LUHu. Naše Tatra ze základny vyrazila prakticky okamžitě, jelikož se někteří naši hasiči v době vyhlášení poplachu ještě nacházeli v hasičské zbrojnici. Po příjezdu dalších hasičů do hasičské zbrojnice, jsme oznámili na KOPIS Zlín, že jsme schopni vyjet i s dalšími vozy. KOPIS tohoto využil a za chvíli tak k místu požáru mířila i CAS K25 - L101 následována DA - Mitsubishi Pajero. Již během jízdy naši hasiči pozorovali hustý sloup kouře, který šel vidět už ze silnice na Vsetíně - Bobrkách.  Při příjezdu naší CAS 32 na místo události (které se nacházelo jen kilometr od místa předchozího požáru) již zde zasahovala jednotka HZS Vsetín. Poradou s velitelem zásahu bylo zjištěno, že došlo k požáru lesa o rozloze cca 100 x 300 metrů. Tento požár na KOPIS nahlásil vyšetřovatel požárů, který jej spozoroval, když uzavíral šetření předchozího požáru. Naše jednotka pomocí všech hadic z obou našich cisteren provedla natažení několika útočných ,,C" a ,,D" proudů, s nimiž jsme prováděli hasební práce. Zejména z počátku hasebních prací docházelo k vývoji tak hustého kouře, že se hasiči museli ustrojit do dýchacích přístojů a hasební práce tak v tomto velmi teplém počasí prováděli vybaveni dýchací technikou. Naše CAS K25 - L101 prováděla během zásahu kyvadlovou dopravu vody ze stanice HZS Vsetín. Kolem 19. hodiny byly z větší části zasahující jednotky odeslány zpět na své základny. Na místě byly ponechány pouze naše CAS 32 - T148 a cisterny hasičů ze Vsetína - Města a Jasenky, jako dohled nad požářištěm. Přibližně ve 20 hodin jelo naše DA - Mitsubishi Pajero s přívěsným vozíkem na místo požáru pro všechny naše hadice a kolem 22 hodiny se vrátila zpět na základnu i naše CAS 32.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Vsetín, JSDH Jablůnka, JSDH Vsetín - Město, JSDH Jasenka, HZS Valašské Meziříčí, JSDH Valašská Polanka

Video z jízdy CAS K25 - L101 k místu události

Sloup kouře natočený z LUHu