Dne 31.3. 2015 obec Jablůnka v 15:17 rozezvučel zvuk sirén oznamujících požární poplach. KOPIS Zlín vyslal naši jednotku k požáru nízké budovy na Vsetín - Poschlou. Ze základny na místo události vyjela CAS K25 - L101 následována CAS 32 - T148 a DA - Mitsubishi Pajero. Naše jednotka dorazila na místo události jako druhá hned za jednotkou HZS Vsetín. Provedeným průzkumem bylo zjištěno, že došlo k menšímu požáru v třípodlažní budově, kdy poslední dvě podlaží byla zakouřena. Situace na místě byla velmi chaotická a kritická, jelikož obyvatelé patra v přízemí unikli ven z budovy okny, ale obyvatelé dalších dvou pater se snažili dostat ven okny na kterých viseli, nebo z nich vyskakovali. Hasiči uklidňovali situaci a společně s jednotkou HZS Vsetín jsme přistavili nastavovací žebříky, jejichž pomocí jsme prováděli evakuaci osob. Velitel zásahu vyhlásil II. stupeň poplachu a kromě dalších posilových jednotek vyjel ze Zlína velící důstojník směny spolu s evakuačním autobusem. Další naši hasiči mezitím prováděli průzkum v jednotlivých bytech, kdy do některých byli nuceni vniknout násilím, aby odtud mohli evakuovat všechny osoby. Část naší jednotky prováděla pomocí pásky "zákaz vstupu" vytyčování místa zásahu. Následně nám bylo oznámeno, že v budově se nachází pes, kterého se našim hasičům také podařilo následně najít vystrašeného pod postelí a pes tak mohl být šťastně navrácen svému majiteli. Na místě kromě jednotek hasičů zasahovalo i větší množství policistů státní i městské policie a sanitek záchranné služby. Přes 30 osob bylo ošetřeno s lehčími zraněními a to převážně s intoxikací splodinami hoření. Po 16té hodině tento náročný zásah pro naší jednotku skončil a byli jsme odesláni zpět na svou základnu. Na místě zůstaly jednotky JSDH Vsetín - Město a JSDH Jasenka, které budou provádět dohled nad požářištěm.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Vsetín, JSDH Jablůnka, JSDH Vsetín - Město, JSDH Valašská Polanka, HZS Valašské Meziříčí, HZS Zlín, JSDH Jasenka

Video zachycující výjezd CAS K25 - L101 ze základny

Video z jízdy CAS K25 - L101 k místu zásahu část 1