Září

18. Dne 25.9. 2014 jsme byli požádáni o pomoc při likvidaci nebezpečného hmyzu v obci Mikulůvka. Z důvodu větší bezpečnosti zasahujících hasičů bylo s ohlašovatelem domluveno, že naše jednotka likvidaci provede v podvěčerních hodinách, kdy všeobecně všechen nebezpečný hmyz bývá klidnější. V 17:57 byl naší jednotce tedy vyhlášen poplach pomocí SMS. Ze základny na místo vyjela CAS K25 - L101. Po příjezdu na místo události a provedení průzkumu bylo zjištěno, že na hřbitově v obci Mikulůvka se v zemi pod jedním z pomníků usídlili sršni, kteří ohrožovali na zdraví lidi navštěvující tento hřbitov. Nejprve bylo nutno odkopat pomocí krumpáče a lopaty zeminu, která byla na povrchu hnízda. Následně naši hasiči použili vysavač na nebezpečný hmyz, kdy převážnou část hnízda se jim podařilo vysát. Následně byl pozůstatek hnízda vystříkán sprejem proti sršňům a vysypán insekticidním práškem. Po očištění použitého vybavení se naše jednotka vrátila v 19:15 zpět na základnu.

Na místě zasahovala jednotka JSDH Jablůnka

17. 3.9. 2014 se naši hasiči ještě zdržovali v hasičské zbrojnici po předchozím poplachu, kdy se jim ve 20:06 rozezvučely telefony poplachovými SMSkami doprovázené spuštěnou sirénou. Byl nám nahlášen požár objektu ve Vsetínské firmě Austin Detonator. Naši hasiči do minuty vyjeli s CAS K25 - L101 i s DA - Mitsubishi Pajero. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že hoří filtry ve vzduchotechnice, která se nacházela na vnější straně objektu, ve kterém se nacházely výbušné slože. Z důvodu velkého ohrožení zasahujících jednotek velitel zásahu rozhodl o stažení všech zásahových vozů o více jak 20m zpět. Jelikož nebylo možno jako hasivo použít vodu, nařídil velitel zásahu přinesení všech práškových hasicích přístrojů ze zásahových vozidel, pro případnou lokalizaci požáru. Na místo vyjel ze Zlína velící důstojník směny a spolu s ním i speciální kombinovaný hasící automobil na podvozku Tatra, který jako hasivo kromě vody veze i zásobu pěnidla a prášku. Naši hasiči spolu s dobrovolnými kolegy ze Vsetína byli připraveni v dýchací technice jako záloha. Příslušníci HZS Vsetín rozebírali konstrukci vzduchotechniky pomocí ručního nářadí. Velitel zásahu rozhodl o odeslání DA - Mitsubishi Pajero zpět na základnu a na místě nám ponechal pouze CAS K25 s družstvem 1+5. Po lokalizaci požáru na místě zůstaly jednotky HZS Vsetín a JSDH Vsetín a naše jednotka byla odeslána zpět na svou základnu.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Vsetín, JSDH Vsetín, JSDH Jablůnka, HZS Zlín

16. Dne 3.9. 2014 byl naší jednotce v 19:17 vyhlášen poplach. Dle informací z KOPIS Zlín se mělo jednat o pátrání po pohřešované osobě v Ratiboři. Dle příkazu z KOPIS Zlín měli naši hasiči sraz v naší hasičské zbrojnici. Zde po jejich ustrojení a usednutí do zásahových vozů slyšeli ve vysílačce, že pohřešovaná osoba již byla nalezena a proto ani nevyjížděli. Následně byli odvoláni i oficiálně.

Poplach byl vyhlášen jednotkám: HZS Vsetín, JSDH Ratiboř, JSDH Hošťálková, JSDH Jablůnka, JSDH Kateřinice a PČR