Leden

1. K první letošní události jsme byli vysláni dne 9.1. 2014 v 16:10. Dle informací z KOPIS Zlín se mělo jednat o požár lesa ve Velké Lhotě. Ze základny na místo vyjela CAS K25 - L101 se sedmičlennou posádkou. Po příjezdu do Velké Lhoty jsme narazili na dvě vozidla HZS Valašské Meziříčí a na jednotku JSDH Valašská Bystřice, které se snažily nalézt místo události. Naše jednotka se tedy přidala a po dalších cca 5ti minutách se místo události podařilo lokalizovat. Bylo zjištěno, že se jedná o rozhořívající se ohniště po ranním pálení klestí v lese. Velitel zásahu následně rozhodl, že k místu vyjede RZA - Jeep Cherokee od profesionálů z Valašského Meziříčí, který se pokusí ohniště uhasit pomocí proudu vysokotlaké vody z vlastní nádrže. Naše jednotka spolu s JSDH Valašská bystřice zatím vyčkávala na určeném místě na další informace. Mezitím komunikoval velitel naší jednotky s družstvem, které vyčkávalo na naší stanici v záloze připraveno k okamžitému výjezdu. Toto drustvo však vyjíždět nemuselo, jelikož se RZA na místě podařilo požár zlikvidovat. Všechny jednotky včetně té naší pak byly následně odeslány zpět na své základny.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Valašské Meziříčí, JSDH Valašská Bystřice, JSDH Jablůnka, Policie ČR - OO Jablůnka